Kerem GUMUS

Hakkımda

          Merhaba Ben 1992 İstanbul Üsküdar doğumluyum ilk öğretimimi istanbul 50.Yıl General Rafet Bele İlk Öğretim Okulunda 5 sınıfa kadar devam ettikten sonra, memleketimiz olan Artivinin Arhavi ilçesine taşınmış ve ilk öğretim öğrenimimi burda tamamladım. Liseye Arhavi Anadolu Teknik Meslek Lisesinde Bilgisayar Bölümünü seçerek ilk defa bilişim alanına adımımı attım ve yazılıma olan ilgim daha fazla olması sebebiyle alan olarak Web Programcılığı bölümünü tercih ederek hayallerime giden yolda en önemli adımı mı atmış bulundum.

      Lise de programlama dili olan Visual Basic dilini öğrenmeye ve başladım, programcılığa ilgim yüzünde sadece bu dille yetinmeyerek derslerim harici Java, C#, .Net ve PHP dilerini öğrenerek öğrenimimi devam ettim, bu sırada lise son sınıfta il bazında bilim yarışmasına katılarak birinci oldum ve lise öğrenimimi dereceyle bitirdim.

     Üniversiteye Gümüşhane Meslek Yüksek okulunda Bilgisayar Programcılı bölümüne devam ederek üniversitede yapay zeka Python diline merak salarak kendimi bu dil üzerinde geliştirmelerde bulundum, aynı zamanda Javaya olan ilgimin daha fazla olması sebebiyle JavaScript dilinde de kendimi geliştirerek Gümüşhane Meslek Yüksek Okulunu bitirmiş bulundum, ardından DGS sınavına girerek Yönetim Bilişim Sistemleri okuyarak öğrenim hayatımı noktalamış bulundum.

         Okulumu bitirdikten sonra Turkcell,Enlil gibi yazılım firmalarında çalıştıktan sonra askerlik hizmetimi tamamladım, askerlikten sonra evlenip şuan çalışmakta olduğum kurumda Yazılım Destek Pozisyonun da  çalışmaya devam etmekteyim.